“Lonely…I am so lonely”…..Czyżby?

Dziś będzie krótko. Krótko, ale treściwie, bo oto jaram się! Jaram się, jak dzwonek! Zamęczam wszystkich jednym tematem, wiem. Ale wolno mi! (Prawda?) Szczególnie, że to pierwsza dobra wiadomość od dłuższego czasu. Jaka? Mieszkam sama! Moja introwertyczna, wielbiąca święty spokój, ciszę i samotność dusza się raduje, ponieważ oto nastał czas, kiedy mam do dyspozycji całe mieszkanie! Zero kompromisów, zero dopasowywania się do czyjegoś stylu życia. Tylko ja i moja przestrzeń, jak mawiał pewien znamienity, polski raper. I zdecydowanie biorę z niej co najlepsze. A co konkretnie

1. Poranna walka o łazienkę to przeszłość

Teraz wciskanie trybu “drzemka” w telefonie niesie za sobą jedynie konsekwencje w postaci krzywego spojrzenia szefowej po trzecim w tym tygodniu spóźnieniu, ale już nie walki o to, kto pierwszy dobiegnie rano do łazienki. W zapomnienie idzie przestępowanie z nogi na nogę, kiedy biologia wzywa, a w łazience świeci się światło i płynąca gęstym strumieniem woda wskazuje na to, że szybko nie zgaśnie. Jestem jedyną i ostateczną władczynią łazienkowej przestrzeni!

2. Nie ma obaw o liczenie win (tych wypitych, rzecz jasna)

No bo teoretycznie żyjemy w wolnym kraju. I teoretycznie “wolność Tomku w swoim domku”. Ale jednak, jak się ten domek dzieli z kimś, to puste butelki po winie w koszu na śmieci, w trakcie tygodnia, mogą być powodem pytań: “Wszystko ok? Bo widziałam, że ostatnio sporo pijesz.” Piję, bo mogę. Piję, bo wino jest dobre na serce. Piję, bo mnie stać (bo jest pierwszy tydzień miesiąca). Teraz nikt mi w śmieci zaglądać nie będzie! O co to, to nie.

3. Bieganie w gaciach

No przyznam, że to jest dość krępujący fragment. Jednak bądźmy szczerzy: kto nie ceni swobody latania po mieszkaniu w samych majtkach (dla co bardziej liberalnych: BEZ majtek)? Ja bardzo, szczególnie, że nie posiadam szlafroka. Teraz już nie muszę.

Co słychać? Cudowną ciszę. Ciszo trwaj.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s