Przeminęło z wiatrem

I ciach. Kolejny rok życia przechodzi do folderu “Archiwum”. Oto jestem – 365 dni bliżej śmierci, z czterema zmarszczkami więcej i, że tak powtórzę za Fiszem, “słoikiem pełnym wspomnień”. Znowu nadchodzi moment na postawienie grubej krechy między błędami przeszłości i szansami przyszłości. Moment pustych obietnic i noworocznych postanowień, z których wyjdzie duże nic. Ale kto naiwnemu zabroni? Drogi Nowy Roku, będziesz mój! A oto krótki plan:

N – jak nie ma ideałów. Koniec z rozpamiętywaniem komentarzy nie w porę, źle dobranego stroju do okazji i wyborów jak kulą w płot. So what? – zapytuję. Homo sum.

O – jak optyka. Primo: zmienić postrzeganie rzeczywistości. Z każdego “nie”, zrobić “tak” (chyba, że namawiają do wciągania koksu), każde “boję się” zastąpić “kilka siniaków więcej, to co najwyżej szansa na L4”, a każde “co pomyślą inni” przekształcić w “mam to w d***e”.

W – jak:

^^

Y – jak…no tu nic nie wymyślę.

R – jak ruch. Czas chyba odkurzyć karnet na siłownię, po 4 miesiącach nieobecności. Czy to już apogeum lenistwa, że nie chce mi się tam jechać, żeby zrezygnować z karty, za którą co miesiąc obciążają mi konto? Włókna kolagenowe zanikają od 20-stego roku życia, więc trzeba ratować to, co jeszcze zostało!

O – jak Orange Warsaw Festival. Co roku, w okolicach czerwca przyklejam się do ekranu monitora, jak dziecko do witryny cukierni, czytając newsy o festiwalu, na którym tak bardzo chcę być, a na który tak bardzo nie pojadę. Dość ze ślinieniem komputera! To niehigieniczne.

K – jak kot. Kupię, jak tylko przestanę bać się klątwy staropanieństwa.

No to w górę serca i Happy New Year, jak mawiali pradawni Słowianie!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s