Krótka historia o zwątpieniu

Budzik nastawiony na 6:15 dzwoni niemiłosiernie każdego, parszywego poranka. Gdyby nie fakt, że jest jednocześnie moim telefonem, już dawno wylądowałby na drzewie za oknem. Zawsze pozwalam sobie jeszcze na 2 dziesięciominutowe drzemki……ok, maksymalnie  5. Wreszcie otwieram zaropiałe od snu oczy…najpierw lewe, w końcu prawe też się poddaje. Łóżko mam ustawione w taki sposób, że zawsze wstaję lewą nogą, co wiele wyjaśnia. No to kierunek: łazienka, w międzyczasie szybka kawa (bez śniadania, śniadanie jest dla mięczaków), w locie łapię ciuchy, które narzucam na swoje zaspane jeszcze ciało i w drogę. Czas odrobić pańszczyznę…

Ostatnio, właśnie w tym momencie objawia mi się w głowie pytanie: “Quo vadis, głupia?”.

Mieszkamy w tych swoich kostkach z betonu, żeby wsiadać do puszek na kółkach, gnać do szklanych biurowców i przez 8 godzin pracować ku chwale targetów. No i nie zapominajmy, że przy tym wszystkim powinniśmy co jakiś czas powtarzać w duchu: “Dziękuję Ci matko-korporacjo za tę możliwość team-workingu, której dostąpiłem, obiecuję nie popełniać fuck-upów i pracować na ASAPach, żeby zmaczować się z deadlinami”.

Jak bardzo stuknięta wydałabym się, gdybym jutro to wszystko rzuciła? Krótki papierek z wypowiedzeniem, duży plecak z moim marnym, życiowym dorobkiem i żegnaj Polsko! Ile osób popukałoby się po głowie, gdybym postanowiła wyjechać do Shanghaju uczyć dzieci angielskiego? Albo do Afryki, karmić małe Murzynki? Czy tylko rodzice? Czy wszyscy znajomi? Czy ta starsza pani z naprzeciwka też by dołączyła? Czy byłby ktoś, kto poklepałby mnie po plecach i powiedział: “YOLO, girl!”?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s